Герої без зброї. 27 липня своє професійне свято відзначають українські медики

Янголи в білих халатах. 27 липня в Україні своє свято професійне свято відзначають медичні працівники. Напередодні професійного свята медиків Олександр Вілкул зустрівся з працівниками сфери охорони здоров’я Кривого Рогу.

Від професійності цих людей щодня залежить чиясь доля. Чи не щохвилини у криворізьких лікарнях рятують цивільних і захисників. Під керівництвом Ради оборони міста на території Кривого Рогу створена потужна госпітальна база.

 

«Ми зробили все, щоб Кривий Ріг був не зруйнований і захоплений, це наша спільна велика робота.  Якщо казати окремо про медиків — ви також зробили дуже-дуже багато, іноді навіть надзвичайні речі. Я можу навіть перерахувати по випадкам. Сьогодні Кривий Ріг справді став найбільшою госпітальною базою всього півдня України. В місті пролікувалися майже 30 тисяч військових. 30 тисяч —  це дуже багато.  Провідну  роль зіграли  ваша фаховість і  майстерність,  забезпечення медикаментами.   А також те, що для  військових з міського бюджету ми виділяємо 150 грн на харчування в день,  замість 37-ми.  Та  головне — це ваша праця і ваше золоті руки.  Я вам дуже-дуже за це вдячний», — звернувся до присутніх в залі  голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

 

Близько пів сотні криворізьких медиків нагороджені Почесними грамотами міськвиконкому. Володимир Семенів, медичний директор структурного підрозділу 1-ї міськлікарні, відзначений нагрудним знаком «За заслуги перед містом» 3 ступеня. Ірині Грузін, медичній директорці лікувально-діагностичного центру, вручено таку ж відзнаку 2 ступеня.

 

«З щирою вдячністю приймаю цю високу нагороду. Я дуже дякую вам, колеги, ми пройшли дуже довгий професійний шлях. І сьогодні, в умовах війни, медичні працівники гідно виконують свою роботу», — говорить медична директорка лікувально-діагностичного центру «Медиком Кривбас» Ірина Грузін.

 

Зусилля лікарів — титанічні і часом — на межі можливого. Про це говорить В`ячеслав Січкар. Лікар «тисячки» був у складі команди, яка надавала допомогу постраждалим від ракетного удару на Східному. Згадує один із найскладніших випадків.

 

«До нас привезли жінку. Під час ракетного обстрілу, знаходячись  на своєму робочому місці, пацієнтка отримала тяжке поранення — лицеву травму, несумісну, фактично з життям.  Але  дяка лікарям швидкої допомоги, які змогли її доставити, стабілізувати стан.  І в  нашій бригаді зробили все можливо, щоб врятувати життя людині», — розповідає лікар-отоларинголог 2-ої міської лікарні.

 

В»ячеслав Січкар  каже, командна робота у діяльності медиків — дуже важлива. «Я хочу привітати всіх своїх колег, середній, молодший  медичний персонал, лікарів за титанічну роботу, яку ми щодня виконуємо.  Побажати всім наснаги, ентузіазму, здоров’я, миру,  якнайшвидшої нашої перемоги».

 

17-та міська лікарня, що на Інгульці, першою прийняла важкий удар повномасштабного вторгнення. Довгий час була у зоні ризику артобстрілів. Але медики кажуть — вистояли. І готові до будь-яких викликів.

 

«Я б хотів передати великі слова подяки всім своїм колегам. І не тільки з нашої лікарні, а всього міста, всієї країни.  Їхня праця  дійсно заслуговує найбільшої подяки», — каже директор 17-ої міської лікарні Юрій Чорновол.

 

Медичні працівники, які відповідають за комфорт для пацієнтів — теж у цьому залі. Сестра-господарка 1-ої міської лікарні Галина Онуфрієнко присвятила своїй роботі 18 років життя.

 

«Я вважаю, що праця медиків, як і праця воєнних зараз вартує однаково.  Тому дуже важливо, що нас не забули», — каже жінка.

 

Маленьким криворіжцям теж розбудовувати наше місто у мирній Україні. Про їхнє здоров’я професійно піклуються зокрема у 4-й дитячій лікарні.

 

«Криворізька міська дитяча лікарня №4 надає цілодобову ургентну допомогу дітям, як  Кривого Рогу, так і розташованих поблизу районів.  За час війни у нас дуже зросла кількість маленьких пацієнтів за рахунок внутрішньо переміщених осіб. Також ми лікуємо дітей військовослужбовців  і, звичайно, всіх, хто до нас звертається. Підтримка міської влади дуже відчувається. В нашому закладі оновили дуже багато апаратури,  замінили вікна.  Це  суттєво покращило умови перебування  пацієнтів.  Міська влада нас всіляко підтримує, реалізує нові проекти і ніколи не відмовляється, коли ти приходиш з якоюсь проблемою. Все завжди вирішується», — підкреслює керівниця  лікарні Марина Зеленська.

 

Рада оборони міста підтримує медичні заклади. З початку війни медустанови отримали сучасні комп’ютерні томографи, ангіографи, апарати МРТ та ультразвукових досліджень, понад десять авто і більше 100 генераторів. Лікарні забезпечені всім необхідним, аби здоров’я криворіжців було під надійним захистом.

 

Джерело

Новости Днепра