Енергетичний комфорт чи небезпека для життя: фахівці — про ризики використання генераторів

Постійні атаки ворога на критичну інфраструктуру призвели до обмежень у постачанні електроенергії. В таких умовах українці вимушені шукати альтернативні джерела живлення. Генератори, акумулятори нині — на піку попиту.  Як  обрати вірний варіант, не заподіявши собі шкоду,  радять фахівці.

В Україні через російські обстріли енергетичної інфраструктури щодня діють графіки відключень світла. Прогнози на майбутнє — малооптимістичні. Тож багато людей замислюються про свою енергонезалежність. Наразі у криворізькій торговельній мережі великий вибір товарів, які можуть допомогти у цьому. В квартирах фахівці радять встановлювати інвертори та акумулятори.

 

«Ми можемо рекомендувати  акумулятори  від 1 кВт  до  2 кВт.  І все це, якщо правильно зібрати,  дотримуючись  інструкцій, може працювати не одну і не дві години. Тобто,  на  планові чи аварійні відключення протягом 4-5 годин, його  вистачає.  Холодильник, котел автономного опалення, вайфай, роутер, інтернет, телебачення — все це буде працювати», — пояснює продавець-консультант Олег Ухов.

 

Генератори- не менш ефективні під час відключень світла. Головне правило: їх не можна встановлювати в закритому приміщенні, у квартирах, на сходових майданчиках.

 

«Майже усі генератори мають повітряне охолодження, там немає радіаторів. Тому  генератор повинен знаходитись на відкритому повітрі, бути захищеним від дощу і вологи. Задля зниження шуму і захисту від дощу, люди зашивають генератор майже наглухо. А  це — гарантована  пожежа», — попереджує продавець.

 

 

Експлуатація генераторів у спеку підвищує ризик пожеж. Під час їхньої роботи треба неухильно дотримуватись інструкцій від виробника. Неправильна експлуатація генератора може призвести навіть до вибуху. Також існує велика ймовірність отруєння чадним газом. Тому генератори можна встановлювати лише на відкритому повітрі і, що дуже важливо розуміти — не на балконі. Фахівці ДСНС нагадують основні правила безпечного користування генератором.

 

«Використовуйте генератор лише на відкритому повітрі.  Відстань від нього до будівлі має сягати не менше 6 метрів.  Заборонено встановлювати генератори на балконах, адже це може становити загрозу не тільки вам, а  і вашим сусідам.  Захистіть генератор від вологи», — радить головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям у Криворізькому районі Андрій Федоряк.

 

Генератор- це перш за все двигун, і для його роботи використовуються легкозаймисті речовини.

 

 

«Не змішуйте різні види пального та мастила. Заправляти генератор можна лише вимкненим, якщо ви вже його вмикали і вам потрібно генератор дозаправити, дочекайтеся поки всі запчастини охолонуть.  Не залишайте пальне біля генератора, адже воно може спалахнути», — попереджає Андрій Федоряк.

 

 

Щоб обладнання не підвело, потрібно вчасно проводити його техобслуговування. Оцінити стан генераторів можуть виключно фахівці. Обов’язково треба мати під рукою порошковий або вуглекислотний вогнегасник, аби у надзвичайній ситуації одразу приборкати полум’я. У випадку пожежі генератор необхідно знеструмити і подзвонити на 101.

Джерело

Новости Днепра