Земля є, грошей нема
Богданівська громада виділила 16 га землі для облаштування нового полігону твердих побутових відходів. Ця земельна ділянка прилягає до теперішнього сміттєзвалища, котре постійно тліє, горить та ядучим димом отруює все навкруги. Для будівництва нового полігону в міста немає грошей. Вся надія на інвесторів.
«60 років ми складували просто там сміття. 60 років ми нічого не робили, а зараз ми хочемо, щоб там отак раз і зробилось. По-перше, потрібно розробити проєкт будівництва нового сміттєзвалища. У нас були уже інвестори, які готові були побудувати сміттєпереробний завод, але завадила війна. І другий момент. Я був у Канаді і вивчав досвід поводження з твердими побутовими відходами. Для утилізації ТПВ населення або ті фізичні та юридичні особи, які туди вивозять відходи, вони сплачують 102 долари за одну тонну. В наших тарифах закладено на утилізацію 1 тонни сміття 1 долар. Пачку цигарок ми купуємо за 100 грн і викурюємо за день. А от 45 грн заплатити за вивезення ТПВ — це дорого. Навіть ці 45 грн ми не сплачуємо, то що ми хочемо від полігону?
Щоб він не горів потрібно десятки млн грн. Полігон горить постійно десь всередині. Там до 40 м глибина цього сміття і воно десь всередині горить. Вогонь вискакує на поверхню. МНС, Затишне місто виїхали, локалізували, засипали, але там треба такий підхід більш конкретний. Там великі гроші потрібні для того, щоб закрити. Тому я зараз не готовий щось пообіцяти. Це проблема дуже велика. Щоб закрити, потрібно відкрити новий. А щоб відкрити новий, потрібно закрити старий. І так все вззаємопов’язано. Тому нам на сьогодні всім потрібно думати, тому що будуть змінюватись мери, але проблема нікуди не подінеться. Що робити, я розумію, але все опирається у фінанси. «, — сказав міський голова, відповідаючи на запитання під час річного звіту.
За його словами на сьогодні лише 70% мешканців приватного сектору сплачують за вивезення сміття, 30% нічого не сплачують. З багатоповерхівками ситуація краща — там сплачують понад 90% мешканців.