Сказ: що варто знати та як захиститися. У Криворізькій 26 гімназії сьогодні говорили про наслідки небезпечної хвороби. Тематичний урок присвятили Всесвітньому дню боротьби зі сказом, який відзначається 28 вересня.
«Поінформований – значить попереджений, попереджений – значить захищений». Цим гаслом послуговуються епідеміологи, які навчають дітей правильно поводитися з тваринами, аби вберегтися від смертельної недуги.
Сьогодні фахівці завітали до 26-ї гімназії.
«Сказ — це гостре інфекційне захворювання. На нього хворіть як тварини, так і люди. Спричиняється вірусом, який при потраплянні в організм людини викликає запальні процеси та може вражати центральну нервову систему. Сказ не лікується. Якщо не отримати допомогу та не почати лікування вчасно, летальність сказу сягає 100%. Єдина профілактика — вчасна імунізація домашніх тварин. Поширюють цю недугу дикі тварини, від них можливе зараження через укуси й свійської худоби, собак та кішок. Рятують вражену сказом людину теж вакциною. Головне вчасно звернутися до лікарів та отримати необхідну дозу вакцини», — пояснює начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Криворізького міського управління ГУ Держпродспоживслужби області Євген Мельник.
На сказ хворіють у всьому світі. В Україні поки що реєструються поодинокі випадки ураження цим вірусом людей. І, на жаль, зазвичай він забирав життя людей, яких після зараження вчасно не вакцинували, — попереджають медики.
Ризик інфікування великий, адже на Дніпропетровщині нині зафіксовано понад сотню випадків сказу у тварин. Лікарі б’ють на сполох. Через велику міграцію тварин з фронтових регіонів кількість випадків інфікування тварин збільшується.
Закономірно, що це може призвести і до захворювання людей.