Гра для професіоналів і аматорів. У Кривому Розі пройшли чергові ветеранські ігри. Цього разу – з більярду.
Пул, снукер, карамболь, піраміда — такі різновиди найпопулярнішої у світі гри — більярду. У нього грають люди будь-якого віку, статі та стану здоров’я. А ще ця гра об’єднує людей та є однією з найкращих для дружніх зустрічей.
«Дуже приємно, що кількість сімей ветеранів війни, учасників бойових дій та військовослужбовців, які беруть участь у змаганнях, з кожним роком збільшується і становить на сьогодні вже понад 50 родин. Ми хочемо, щоб такі спортивні змагання ставали поштовхом для регулярних тренувань. Щоб до них долучалися все більше людей. Бо такі сімейні змагання – не лише про перемогу. Це про підтримку, турботу, відновлення, взаємодію. Сьогодні проводимо 11-ті змагання в цьому році з більярду. Вже відбулись змагання з футзалу, плавання, волейболу сидячи, дартсу, веслування на тренажерах, настільного тенісу, петанку, стрільби з лука, мініфутболу та пауерліфтингу в яких взяли участь 1187 ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їх сімей», — говорить заступник командира 21-ої бригади Нацгвардії, депутат міськради, радник голови Ради оборони Кривого Рогу Олександр Пискун.
Більярд залишається однією з найелегантніших інтелектуальних ігор, яка поєднує спортивні навички, тактику та соціальну взаємодію, — вважає директорка міського департаменту сім‘ї, молоді та спорту Світлана Лавренко.
«Сьогодні на більярд прийшли ті, хто вже мав досвід змагань у минулому році, а також новачки. Сподіваємось цей вид спорту також стане популярним серед учасників Veterans family games. Хочу також подякувати нашим Нескореним, всім ветеранам, які беруть участь не лише у міських, а й у всеукраїнських та міжнародних змаганнях», — підкреслила С. Лавренко.
На думку професійних гравців, більярд дарує людині цілу низку корисних навичок.
«Гра вимагає розрахунку ударів, траєкторій і позиціювання куль, виховує терпіння і самоконтроль, розвиває дрібну моторику та координацію рук і ока», — перераховує головний суддя змагань, голова відокремленого підрозділу ГО «Федерація спортивного більярду України» в Дніпропетровській області Олег Пудовкін.
Гра у білярд — це і випробування на контроль емоцій, — переконаний ветеран війни, заступник директора сервісного офісу «Ветеран» Олег Должок.
«Цей вид спорту підходить практично для всіх ветеранів та членів їхніх родин з різноманітними вадами. Вимагає концентрації і уваги. Наше ком’юніті Нескорених і ветеранські ігри з кожними змаганнями набирають обертів, більше з‘являється нових облич».
Денис Щербина на війні зазнав важкого поранення. Каже, участь в іграх ветеранів допомагає йому відновити фізичну форму.
«Я втратив ногу на війні і мене трохи турбують фантомні болі. Різні ігри допомагають їх позбавитись. Зоркема і більярд. Коли займаєшся чимось новим, відновлюєш і будуєш нові нейронні зв’язки, усі болі уходять», — пояснює військовий.
Святом для душі називає такі змагання ще один ветеран — Олександр Козярський.
«Кожна людина має в цьому житті постійно вчитися. З дитинства я займався футболом, але роки беруть своє. Довелось знайти новий вид спорту до душі — це більярд. Активний і рухливий теж», — ділиться ветеран.
Більярд знижує рівень стресу, допомагає боротися з фізичними вадами, забути про тривоги та сконцентруватися на відчутті внутрішнього спокою. Таку можливість отримали учасники чергового етапу ветеранських ігор.