У Дніпрі батьки з сином намагалися через суд повернути собі квартиру, яку багато років тому подарували доньці-лікарці. Вони стверджували, що подарунок був фіктивним і насправді йшлося про довічне утримання та обмін житлом. Те, що спочатку виглядало як щедрий жест закінчилося бійкою та судом. Що вирішив суд у цій історії – читайте у матеріалі «Дніпро Оперативний».
У лютому 2023 року суд у Дніпрі вирішив, що договір дарування квартири був справжнім, а не обміном чи домовленістю про догляд.
З чого все почалося
У 2005 році батьки, син та донька володіли чотирьохкімнатною квартирою у Дніпрі. Донька, лікар за фахом, нібито запропонувала їм домовитись: вона доглядатиме за батьками до кінця життя, а вони віддадуть їй свої частки у квартирі.
За словами батьків, дочка детально розписала свої майбутні обов’язки. Вона мала забезпечувати батьків харчуванням, одягом, ліками, прибирати квартиру щотижня, надавати медичну допомогу та платити по 500 гривень на місяць кожному з батьків. Крім того, батьки мали право безкоштовно жити у квартирі, а дочка брала на себе сплату всіх комунальних платежів.
Брат теж погодився передати свою частку, а взамін сестра нібито мала згодом віддати йому свій будинок. Проте для спрощення всіх процедур дочка запропонувала замість кількох договорів оформити один договір дарування. Вона начебто пояснила, що це заощадить гроші та час, але насправді діятимуть домовленості про довічне утримання та обмін.
Спочатку, після того, як договір дарування підписали, все було добре. Проте з часом відносини зіпсувалися, а згодом поліція приїхала на виклик до родини через бійку.
Два погляди на одну історію
Батьки та син стверджували, що дочка повністю припинила виконувати обіцянки про довічне утримання. З грудня 2019 року вона начебто почала вимагати від них виселення з квартири, а від брата — з будинку. При цьому будинок дочка так і не передала брату у власність.
Дочка заперечувала всі звинувачення. Вона стверджувала, що ніяких договорів про довічне утримання не укладала, а допомагала батькам просто як дочка. Про обмін з братом вона також заперечувала, адже на момент підписання договору дарування вона ще не була власницею будинку.
Згодом батьки з братом звернулася до суду. Вони наполягали, що насправді це був не подарунок, а домовленість: батьки віддали квартиру в обмін на догляд, а син — за інше житло. Родина хотіла скасувати угоду й повернути собі частки у квартирі.
Що вирішив суд
Суддя вивчила докази та показання свідків та вирішила, що договір дарування був справжній. Не було документів, які б підтверджували, що донька брала на себе обов’язки догляду за батьками чи обміну майном із братом. Крім того, батьки та брат не змогли пояснити, чому вони так довго не оскаржували договір, якщо вважали його нечесним.
Всі сторони у суперечці були найближчими родичами, тому допомога дочки батькам була природною та не обов’язково означала наявність договірних зобов’язань. Тому суддя вирішила, що немає підстав щось змінювати.
Нагадаємо, раніше ми писали, як за зауваження про гучну музику чоловіка побили металевим прутом.