“Доброго дня, вас турбує підтримка банку”: корисні поради, як не стати жертвою шахраїв від поліції Дніпра

“Доброго дня, вас турбує підтримка банку”: корисні поради, як не стати жертвою шахраїв від поліції Дніпра Будьте дуже уважні, щоб не потрапити на гачок шахраїв

Олексій Александров

Майже не щодня мільйони людей в України користуються банківськими картками. На них зберігаються зарплата, пенсія чи інші соціальні виплати. За допомогою них можна сплачувати покупки в інтернеті, комунальні послуги тощо. Однак, нечесні люди можуть спробувати вкрасти у вас ці гроші. Одним із найпопулярніших способів серед шахраїв, щоб отримати чужі кошті, є дзвінок від так званого банку. 

На ваш телефон або ваших близьких можуть телефонувати незнайомі, представитись працівником банку та попросити вас назвати секретну інформацію. Щоб не стати жертвою шахраїв, зберегти ваші нерви та кошти, користуйтеся порадами від поліції. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу ГУНП у Дніпропетровській області

Найчастіше шахраї використовують перевірені методи “дзвінок із банку” або “схема” з “блокування карти через СМС”. Якщо вам телефонують на телефон, то зловмисник може представлятися робітником банку і сказати, що ваша карта начебто заблокована.

Причин шахраї можуть вигадати чимало. Наприклад, “робітник банку” може сказати, що “вашими грошима намагаються скористатися і потрібно терміново міняти пароль” або “щось сталося з карткою, підозріла активність тощо”. І шахрай “із радістю” замовить вам нову, якщо ви назвете інформацію на карті. Однак, цього робити ні в якому разі не можна. Якщо ви надаєте ці дані, то фактично добровільно віддаєте ваші гроші іншій людині. 

Важливо завжди пам’ятати, що співробітники банку не можуть просити у своїх клієнтів назвати інформацію, пов’язаних із карткою. Наприклад день народження матері або CVV, CVC2 (три зворотні цифри на банківській карті), ім’я на карті тощо. Інколи працівники банку дійсно можуть телефонувати, але це найчастіше реклама банківських послуг і телефонують вони з державних номерів.

Якщо у вас виникла підозра, що вам телефонує шахрай, можете скинути виклик і зателефонувати на гарячу лінію банку для уточнення інформації. 

Нагадаємо, що у лікарні Дніпра брали гроші за безкоштовні медикаменти та операції. Ще ми писали про найпоширеніші види брехні на ринку нерухомості та яким чином обманюють рієлтори у Дніпрі. Також повідомляли про трьох мешканців Кам’янського, які заробили мільйон гривень на торгівлі неіснуючою технікою

 

Джерело

Новости Днепра