На рівні кращих євростандартів. У Кривому Розі незабаром відкриється ще одне реабілітаційне відділення для військових – на 36 ліжок. До кінця року центр має прийняти перших пацієнтів.
«Кривий Ріг є головною лікувальною базою для наших військових всього півдня України. Завдячуючи тому, що з початку війни ми зробили великий запас медикаментів, нам вдалося стабілізувати цей процес. До 30 тисяч військових вже пройшли лікування та реабілітацію в нашому місті. Наразі в Кривому Розі працює 7 таких відділень. Згодом відкриється ще одне. Кошти на його ремонт і реконструкцію виділені з міського бюджету. В межах співпраці з Чехією нам ще поставлять сучасне обладнання на 400 тисяч євро», — зазначив на медичній нараді голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
В реаліях сьогодення важливість реабілітації важко переоцінити, — наполягає медична директорка закладу Тетяна Хакімова. Реабілітацією тут займаються з 2017 року. Через руки пані Тетяни і її колег пройшли вже тисячі поранених: як військових, так і цивільних.
«Після гострого періоду лікування всі вони потребують довгої реабілітації. Йдеться про велику кількість різноманітних скелетних травм, зокрема поранень і травм хребта. Саме вони, без належної допомоги, потім призводять до інвалідності. Тому реабілітаця, як на початку лікування – у гострій стадії, так і опісля, вкрай актуальна. Окремим пунктом йде психологічна допомога, яку надаємо всім військовослужбовцям», — каже директорка.
Нове реабілітаційне відділення на 36 ліжок заклад чекає з нетерпінням. Всі роботи в ньому прив‘язані до майбутніх немобільних пацієнтів або тих, хто має інвалідність, — пояснює Тетяна Хакімова.
«До їх потреб пристосовані палати, санвузли. Ремонт у відділенні вже завершується, обладнання встановлюється. Купується воно коштом міського бюджету та за гранти іноземних громадян», — каже лікарка.
В центрі чудово розуміють, яке саме обладнання їм потрібно і які пацієнти через нього пройдуть.
«Обладнання замовляється сучасне і саме під ті травми з якими ми працюємо. Дуже вдячні нашій владі, яка з 2015 року тримає руку на пульсі реабілітації і допомозі нашим військовим», — підкреслює Тетяна Хакімова.
Вдруге в реабілітаційному центрі лікується військовий з 17—ї танкової бригади Максим. Чоловік на фронті з 26-го року. Починав з Луганщини, Донеччини, потім були Херсон і Харківський напрямок. Важке поранення отримав під Бахмутом.
«23 листопада ми зайшли на позиції. Двох відразу затрьохсотило, ввечері – ще двох. Мене – наступного ранку. Дрон зробив чотири скиди, а замаскуватися ми не встигли. Вони, як хижі птахи не давали нам спокою. Попри тяжке поранення в ногу, разом з побратимом довелося 20 км йти пішки. Коли повернувся забрати рацію, накрило ще 120 мм», — розповідає Максим.
Далі був довгий шлях лікування. Вороже залізяччя буквально нашпигувало тіло чоловіка уламками. Решту витягли, але деякі застрягли так глибоко, що поки лікарі за них і не беруться.
«Зараз мені трохи легше стало. В цьому відділенні я вже вдруге. Тут просто класно, — не стримує емоцій військовий. – Гарні фахівці, гарне харчування, чудові процедури, багато тренажерів. Нас навіть на радонові ванни возили».
Запрацювати нове відділення має до кінця року.