До Дня художника у Кривому Розі представили унікальну виставку картин

Творити, попри епоху. У музеї-квартирі Григорія Синиці відкрито виставку робіт із фондів Криворізького історико-краєзнавчого музею. Всі вони написані за радянських часів.

 

«Загалом все радянське мистецтво створювалося поза національним  і патріотичним, забарвленим  радянською символікою і ідеологією. Це робилося спеціально, аби люди відчували себе єдиним народом. Звичайно це негативно впливало на творчість митців. Але ми не маємо права забувати про цих людей. Вони не винні, що народилися та творили саме в період радянщини. Вони були великими професіоналами», — говорить завідуюча музеєм-квартирою Г. Синиці Анастасія Ярошевич.

 

Нині, кажуть організатори виставки, час нагадати людям про їхню творчість. Втім, від теми індустріального пейзажу вирішили відійти. Експозиція має назву «Подих природи». Деяким із цих картин — майже сімдесят років. В них могли ділитися своїм ліричним настроєм художники часів соцреалізму.

 

«Ми вирішили показати усю багатогранність українського мистецтва саме радянського часу. На виставці представлені  роботи 9 народних та заслужених митців. Це -гордість України, це художники, чиї роботи зараз оцінюються досить високо.  Хочеться, аби люди бачили, що і в ті часи був певний рівень мистецтва», — пояснює  головний зберігач фондів міського історико-краєзнавчого музею Андрій Чубенко.

 

Серед авторів представлених картин — народні художники України Євген Чуйков, Олександр Лопухов та Сергій Григор»єв. А також заслужені майстри пензля — Яків Басов, Василь Чегодар. На виставці — і дві роботи нашого земляка, засновника української колористичної школи Григорія Синиці. Це мозаїка з соломи з фарбованими елементами. Навіть досвідчені завсідники мистецьких виставок погоджуються, ця експозиція — виняткова.

«Особливість цієї виставки полягає у тому, що вона з фондів музею. Дуже цікаво побачити, що і як писали художники десятиліття тому. Цих робіт я ніколи не бачила і мені здається, що вони виглядають дуже сучасно», — ділиться враженнями відвідувачка виставки Галина Маякова.

 

Джерело

Новости Днепра