Дніпряни з травня заправлятимуться бензином з біоетанолом: чи варто хвилюватися водіям

Пальне

Незабаром українські водії зіткнуться із нововведеннями на АЗС. Згідно із новим Законом, який рада прийняла у червні 2024 року, вже з 1 травня 2025 року до бензину почнуть додавати 5% спирту. Що це означає для власників авто? І чи варто переживати через можливі зміни в якості пального? Детальніше про це розповість «Дніпро Оперативний».

Нововведення стосується обов’язкового додавання біоетанолу до бензину, що є частиною зобов’язань України щодо виконання європейських стандартів енергетичної політики та зменшення шкідливих викидів. Важливо зазначити, що біоетанол є різновидом спирту, виробленим з рослинної сировини, і його додають до пального для зниження впливу на навколишнє середовище.

Переваги та недоліки біоетанолу

Біоетанол покращує октанове число пального, зменшуючи ризик детонації, що дозволяє двигуну працювати більш ефективно і з меншими навантаженнями. Це також позитивно впливає на зменшення шкідливих викидів та охолоджує двигун завдяки високій теплоті випаровування.

Проте є і кілька значних недоліків. Біоетанол може стати проблемою для старих автомобілів: він здатний розм’якшувати відкладення у паливній системі та руйнувати гумові деталі. Однак такі проблеми виникають лише при високому вмісті спирту (20% і більше), а сучасні біопалива містять спеціальні добавки, що зменшують корозійний вплив.

Як зазначає експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук у коментарі для Telegraf, біоетанол, може негативно вплинути на двигуни тих автомобілів, які не розраховані на таке пальне. Оскільки біоетанол має розчинні властивості, він може пошкоджувати паливні системи авто, зокрема прокладки та насоси. Спирт також може спричиняти розшарування пального на бензин і воду, що може бути особливо проблематичним у холодну погоду.

Ще однією проблемою є знижена енергоефективність біоетанолу порівняно з традиційним бензином. Це призводить до трохи вищого витрату палива, однак для більшості водіїв це малопомітно.

Основний ризик для власників авто — це можливе зниження якості пального, якщо технології виробництва біоетанолу не будуть дотримані. У разі порушення стандартів, наслідки можуть бути такими ж, як і від неякісного бензину.

Як це вплине на ціни?

Додавання біоетанолу може призвести до незначного підвищення вартості пального — на 10-20 копійок за літр. Однак, за прогнозами експертів, різкого подорожчання не очікується. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що ЄС запроваджує жорсткіші правила у сфері безпеки дорожнього руху. 

Джерело

Новости Днепра