У межах нового експериментального проєкту в Україні почали формувати спеціальні групи протиповітряної оборони. До них залучають цивільних, які хочуть допомагати збивати ворожі цілі — зокрема дронами. Такі групи діятимуть у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ). Міністерство оборони пояснило, що потрібно, аби стати частиною ППО, передає “Дніпро Оперативний”.
Куди звертатися добровольцям
Охочі стати частиною ППО мають звернутися до командира ДФТГ у своєму районі. Якщо такого формування ще немає — можна ініціювати його створення через місцеву військову адміністрацію.
Умови вступу
- Претендент повинен:
- бути громадянином України від 18 років;
- постійно проживати в громаді, де діє ДФТГ;
- не підлягати мобілізації (згідно зі ст. 23 закону про мобілізацію);
- пройти медичний, професійний та психологічний відбір;
- укласти контракт добровольця територіальної оборони строком на 3 роки.
Окрема вимога до кандидатів-операторів БПЛА — наявність сертифіката зовнішнього пілота. Його можна отримати вже після підписання контракту, протягом перших 45 днів участі у проєкті.
Які документи потрібні
Для вступу до ДФТГ необхідно подати:
- заяву на ім’я командира;
- копії паспорта, ІПН і військово-облікового документа (для чоловіків обов’язково);
- документи про відстрочку від мобілізації — за наявності.
Після проходження відбору доброволець підписує контракт, складає присягу та протягом 30 днів отримує посвідчення учасника формування.
Гарантії та виплати
Учасники груп ППО мають право на додаткову винагороду — до 100 000 гривень на місяць, пропорційно відпрацьованому часу. Також держава гарантує збереження місця роботи і посади на час виконання завдань із ППО (згідно зі ст. 119 КЗпП України).
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які категорії військових можуть бути достроково звільнені зі служби. А ще ми ділилися інструкцією, як дніпрянам сплатити штраф за неуточнення даних зі знижкою.