День Державного Герба. Тризуб — знак волі й незборимості Українського народу

Вшановуємо нині наш сакральний державний символ – знак волі й незборимості Українського народу. Золотий Тризуб на синьому щиті — найдревніше зображення, віднайдене археологами, яке датується X століттям.

Він став національним символом часів визвольних змагань XX століття. Під цим знаком обороняли Українську Народну Республіку, він був і на листівках УПА, і на мітингах проти комуністичного режиму. Ми гідно пронесли свій Герб крізь віки, до 21-го сторіччя, і знову зараз боремось під ним за нашу свободу від окупанта.

 

Це магічний знак нашого роду, оберіг. Відомо до 40 його тлумачень: тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою, зашифроване слово «воля», триєдина жертва в ім’я перемоги життя над смертю…

 

Варто пам’ятати кожному українцю:

  • Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.
  • У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
  • У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризуба в СРСР заборонялося, а “винуватців” жорстко карали.
  • Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій УНР.
  • Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася зі знищення Тризуба як маркера української ідентичності.
  • Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
  • Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.

 

Джерело

Новости Днепра