Де в Дніпрі взяти тварину з притулку: поради та умови

Взяти тварину з притулку в Дніпрі

Дніпро з початку повномасштабної війни став справжнім прихистком для тисяч вимушених переселенців, у тому числі й для їхніх чотириногих друзів. Місто має активний волонтерський рух, який об’єднує людей, небайдужих до долі тварин. Волонтери організовують збір кормів, ліків, а також займаються транспортуванням та розміщенням тварин. Притулки нашого міста опікуються тисячами тваринок не лише з прифронтових територій, але й життями тих, хто з тих чи інших причин опинилися на вулицях міста чи постраждали від насильницьких дій людей. Тож взяти тварину з притулку в Дніпрі — це дуже добра справа. У цьому матеріалі «Дніпро Оперативний» розкаже, які є притулки для тварин у Дніпрі, як відбувається процес усиновлення та як підготуватися до адопції тварини.

Чому варто взяти тварину з притулку?

Вирішивши взяти тварину додому, ви робите не лише добру справу, а й збагачуєте власне життя. Ось кілька вагомих причин, чому варто обрати вихованця з притулку:

  • Кожна тварина в притулку мріє про люблячий дім. Беручи тварину до себе, ви даруєте їй другий шанс на щасливе життя.
  • Притулки часто переповнені. Коли ви берете тварину додому, ви створюєте місце для іншої бездомної істоти.
  • Тварини з притулків часто бувають особливо вдячними за новий дім і проявляють безмежну любов до своїх рятівників.
  • В притулках нерідко трапляються породисті тварини, яких з різних причин віддали колишні власники.
  • Усиновлення тварини з притулку зазвичай безкоштовне або ж передбачає невелику плату за вакцинацію та стерилізацію.
  • Допомагаючи тваринам, ви робите світ трохи добрішим і співчутливішим.

Притулки для тварин у Дніпрі

У цілях безпеки благодійні фонди та притулки, які утримують тварин, не оприлюднюють інформацію щодо місцезнаходження свого закладу. Оскільки догхантери (і не тільки) можуть заподіяти значну шкоду тваринкам.

Знімок екрана 2025-01-23 104733

Тож наразі опублікуємо список притулків у Дніпрі та їх контактні дані, аби ви могли зв’язатися особисто та проконсультуватися з менеджером щодо усиновлення тваринки.

Притулок для тварин «Друг»

Телефон: 0683852325

Facebook

Instagram

Товариство захисту тварин «Ковчег»

Телефон: 095 485 4154

Facebook

Instagram

Організація захисту тварин «Вірність»

Телефон: 097 507 92 99

Facebook

Instagram

БО «Фонд Dnipro Animals»

Телефон: 096 660 18 17

Facebook

Instagram

Притулок «Улюблена дворняга»

Телефон: 098 863 35 44

Instagram

Як відбувається процес усиновлення тварини з притулку

Усиновлення тварини з притулку – це благородний вчинок, який дарує нове життя бездомній істоті. Процес усиновлення може дещо відрізнятися в різних притулках, але загалом він включає декілька етапів.

Вибір та ознайомлення з твариною: ви можете обрати котика чи собачку онлайн, а також завітати до притулку особисто, але за попередньою домовленістю. Працівники притулку зможуть розповісти вам про характер, звички та особливості кожної тварини. 

Якщо ви вже впевнені у своєму виборі, вам можуть запропонувати заповнити анкету. Також з вами проведуть невеличку співбесіду. Ви надасте інформацію про себе, свій життєвий досвід у догляді за тваринами, умови проживання та причини, чому ви хочете усиновити саме цю тварину.  За допомогою отриманої інформації менеджер притулку зрозуміє, чи готові ви до адопції тваринки. 

В деяких випадках працівники притулку можуть відвідати ваше житло, щоб переконатися, що воно відповідає потребам тварини. 

Якщо у притулку погодять вашу кандидатуру, ви укладете договір усиновлення, у якому будуть прописані ваші права та обов’язки, а також умови повернення тварини в разі необхідності. 

Варто розуміти, що менеджер має право відмовити в адопції, якщо вважатиме, що на те є об’єктивні підстави.

Як підготуватися до адопції тварини: поради майбутнім власникам

Перед тим, як піти до притулку (чи звернутися онлайн), оцініть свої можливості. Чи є у вас достатньо вільного часу (для прогулянок з собакою чи бешкетувань з кицею, наприклад) і простору та чи маєте фінансову можливість утримувати тварину?

Знімок екрана 2025-01-23 104638

Також, якщо у вас уже є домашні тварини, це також варто врахувати. Підбираючи нового члена родини, консультуйтеся з працівниками притулку, аби вони дали вам пораду. Варто розуміти, що вам можуть відмовити, якщо зрозуміють, що ви доглядаєте за вже наявним домашнім улюбленцем неналежним чином. Наприклад, якщо у вас уже є киця і ви хочете взяти ще одну, то відсутність у неї ветпаспорту, щеплень, або ж тестів на лейкоз та імунодефіцит — це вагома причина для відмови вам.

Якщо мова йде про собак, то ситуація схожа. Крім того, вам не віддадуть тварину для утримання на ланцюгу, максимум — просторий вольєр надворі. 

Якщо у вас є намір взяти породисту тварину з притулку, то не зайвим буде дослідити породи та їх особливості. Це потрібно для того, аби зрозуміти, чи здатні ви впоратися з тваринкою, яку оберете. Також ваші знання можуть дуже повпливати і на рішення менеджера притулку, який буде погоджувати вашу кандидатуру.

Важливо розуміти, що усиновлення тварини – це велика відповідальність. Ви берете на себе зобов’язання доглядати за нею протягом усього її життя.

Раніше ми писали, хто та де може отримати гуманітарну допомогу у Дніпрі і що для цього потрібно.

Також ми розповідали, де у Дніпрі можна здати волосся на благодійність.

Джерело

Новости Днепра