Де в Дніпрі можна безкоштовно лікувати безпліддя: повний перелік закладів

Лікування безпліддя

Починаючи з 2024 року родини в Україні, які мають проблеми з репродуктивним здоров’ям, вперше отримали можливість безкоштовно лікувати безпліддя та нарешті здійснити свою мрію – народити довгоочікувану дитину. Тепер завдяки новому пакету Програми медичних гарантій лікувати цей діагноз можливо за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro). Що це таке, як працює та які медичні заклади в Дніпрі готові допомогти майбутнім батькам з цією проблемою? Відповідь на ці питання шукав «Дніпро Оперативний». Деталі – у нашому матеріалі. 

Безкоштовне лікування безпліддя: що відомо про нову послугу?

Із січня 2024 року держава вперше почала покривати вартість лікування безпліддя. Так, у Програмі медичних гарантій з’явився новий пріоритетний напрям — Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro) – на який було виділено 1,87 мільярдів гривень. 

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, значне збільшення кількості пар з діагнозом «безпліддя» стало причиною впровадження фінансування допоміжних репродуктивних технологій. Завдяки новій послузі, як зауважив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров, щороку в Україні з’являтиметься щонайменше 10 тисяч маленьких українців. 

Які послуги з лікування безпліддя можна отримати безкоштовно за державною програмою?

Програма з лікування безпліддя в Україні включає низку медичних послуг, які надаватимуть майбутнім батькам з таким діагнозом безкоштовно, а саме:

  1. Попередній огляд та консультація: всі необхідні лабораторні обстеження, оцінювання результатів лікарем (консультування профільними спеціалістами — гінекологом, ендокринологом, терапевтом, генетиком).
  2. Генетичні дослідження: преімплантаційна медико-генетична діагностика для запобігання спадковим хворобам за медичними показаннями.
  3. Медикаментозна стимуляція яєчників: індивідуальний підбір схеми лікування та корекція доз препаратів під контролем лікаря.
  4. Забір яйцеклітин: аспірація фолікулів яєчників під УЗД-наглядом.
  5. Послуги кріозаморозки та кріозберігання: заморозка та збереження статевих клітин (ооцитів, яйцеклітин, ембріонів) для подальшого використання.
  6. Знеболення процедур та консультація анестезіолога.
  7. Обробка сперми: отримання сперми від партнера, її підготовка для запліднення.
  8. Запліднення яйцеклітин: інсемінація або ін’єкція сперміїв у яйцеклітину та культивування ембріонів у лабораторії.
  9. Ембріотрансфер: перенесення ембріонів до порожнини матки, включно з кріоембріотрансфером (перенесення заморожених ембріонів).
  10. Постійний контроль протягом усього шляху: спостереження за пацієнткою до підтвердження вагітності, включаючи підтримку медикаментозної терапії.
  11. Надання медичної допомоги у разі ускладнень під час циклу ДРТ (допоміжно репродуктивних технологій), включно з госпіталізацією.
  12. Ультразвукові дослідження (протягом усього періоду лікування).
  13. Лікарські засоби та витратні матеріали на всіх етапах лікування.

Хто має право на отримання безкоштовної допомоги з лікування безпліддя?

Скористатися послугою мають право жінки та чоловіки з діагнозом «безпліддя», у тому числі:

  • Жіноче безпліддя, пов’язане з відсутністю овуляції;
  • жіноче безпліддя трубного походження;
  • жіноче безпліддя маткового походження;
  • жіноче безпліддя шийкового походження;
  • жіноче безпліддя, пов’язане з чоловічими факторами;
  • жіноче безпліддя іншого походження;
  • чоловіче безпліддя.

Для жінок є важлива умова – вік має бути не більше 40 років. 

Які документи потрібні?

Для того, аби отримати право на послугу безкоштовного лікування безпліддя майбутнім батькам необхідно отримати відповідне направлення від лікаря акушера-гінеколога. Перед цим в медичному закладі рішення про скерування пацієнтів на таке лікування має бути ухваленим мультидисциплінарним консиліумом. 

Що важливо знати про отримання дозволу на участь в програмі безкоштовного лікування безпліддя?

Спершу жінка має пройти консультацію акушера-гінеколога в медичному закладі, який має договір з НСЗУ на пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах», та пройти необхідні обстеження. Вже на основі результатів лікар направить пацієнтку на консиліум, де і буде ухвалене рішення про надання чи ненадання безкоштовної послуги лікування безпліддя. 

Зауважимо, що пацієнтка матиме право на один повний цикл на рік. У разі невдалої спроби жінка протягом року зможе знову отримати безкоштовний цикл допоміжних репродуктивних технологій.

Медичні заклади, які пропонують безкоштовне лікування безпліддя в Дніпрі: повний список

Наразі безкоштовне лікування безпліддя в Україні надають 18 медичних закладів, з них: 13 приватних клінік, 3 комунальні та 2 державні лікарні. 

У Дніпрі нині дві компанії уклали договір з Національною службою здоров’я України, за допомогою якого надається послуга «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій», а саме:

  • ТОВ «ЕКОДНІПРО»
  • ТОВ «СКАЙ-ВІННЕР».

Станом на листопад 2024 року загальна кількість жінок, які скористалися новою послугою, становила 977. З них 368 жінок вже завагітніли. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали де в Дніпрі купити ялинку. Також на нашому сайті можна прочитати як у Дніпрі допомагають пораненому бійцю ЗСУ повернутися до життя після ампутації.

Джерело

Новости Днепра