Бійці 93 ОМБр провели безпрецедентну для світу рятувальну операцію за допомогою безпілотників.
Антон Мачула У столичному кінотеатрі «Жовтень» відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Йди за мною» (Follow me) Любомира Левицького. Сам режисер називає свою стрічкою «творчим оформленням доказів злочинів Російської Федерації проти громадян України». У картині знялися учасники реальних подій у селі Велика Комишуваха поблизу Ізюму, яке було окуповане. Тоді цивільні чоловік і жінка випадково заїхали на своєму авто до ворожих позицій і потрапили під шквальний обстріл росіян, — пише Інформатор із посиланням на публікацію 93-ї ОМБр «Холодний Яр». Утім, ця історія має щасливий кінець. Військовослужбовці 93-ї бригади «Холодний Яр» побачили машину з дрону. Не маючи можливості безпечно підійти до подружжя, бійці провели безпрецедентну для світу рятувальну операцію за допомогою безпілотників. Весь процес порятунку був зафільмований на коптер.
«Це дуже важливий доказ злочинів росіян. Зараз створюється багато роликів з передової, ми всі ними захоплюємося. Утім, в світі так не реагують на ці відео. Потрібно було зняти фільм, щоби «упакувати» історію у той формат, який буде доступним для іноземного глядача», — зазначив журналіст Василь Крутчак, який передав режисерові відео з дронів.
Один із головних героїв – офіцер 93-ї бригади із позивним «Сід». Саме він був тим оператором дрона, який вигадав, як вивести цивільних до своїх позицій.
«Ми робили звичайний обліт місцевості, і побачили, що в сторону ворога їде цивільний автомобіль. Вони об’їхали наші мінні загородження. Авто почали обстрілювати, і ми помітили, що чоловіка було поранено. А жінка молилася про порятунок», — сказав «Сід».
Інтерв’ю для фільму хлопцеві доводилося давати сидячи. Адже під Соледаром він отримав важкі поранення, боєць не міг ходити і у період зйомок мав численні операції. Просив знімати себе до пояса, щоби мама не дізналася про поранення.
На прем’єрі був присутній командир 93-ї бригади полковник Руслан Шевчук. Він відзначив важливість використання дронів у цій війні.
«Під Ізюмом противник значно переважав нас в артилерії і живій силі. За допомогою безпілотників батальйон організував безперервне спостереження за ворогом. Застосування коптерів давало командирам можливість мати «очі» у повітрі, не ризикувати життям військовослужбовців, не відправляти їх до позицій росіян. Дрони дозволяють реагувати на загрози миттєво, весь час бачити, що відбувається, швидко виявляти цілі для артилерії».
Саундтреком для фільму стала пісня «В такій напрузі не живуть», яку режисер випадково почув від вуличного музиканта «Vykroutas».
«Просто купив морозиво, сів на Пейзажній алеї в Києві і почув трек, який просто був у моїй голові», — розповів Левицький.
Бійці провели безпрецедентну для світу рятувальну операцію за допомогою безпілотників. Весь процес порятунку був зафільмований на коптер Це дуже важливий доказ злочинів росіян
Раніше ми писали, що Зеленський відзначив нагородою комбата 93-ї бригади з Дніпропетровської області. Також ми розповідали, що бійці 93-ї бригади показали, як трофейна САУ “Нона” б’є ворога на Бахмутському напрямку.