Чому PARIMATCH не погоджується із санкціями РНБО

Компанія Parimatch вважає і підтверджує це документально, що санкції проти групи компаній  були накладені поспішно і безпідставно. На їхнє переконання, підстави повинні бути обґрунтованими, підтвердженими доказами і головне – достовірно свідчити про вчинення дій, про які йдеться у статті 3 Закону про санкції.

Ця стаття передбачає, зокрема, відповідальність за дії  іноземної держави, іноземних юридичних чи фізичних осіб, інших суб’єктів, які створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України. І в той же час  сприяють терористичній діяльності та/або порушують права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства та держави, призводять до окупації території, експропріації чи обмеження права власності, завдання майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод.

Своєю чергою спрямовані проти резолюції Генеральної Асамблеї та Ради безпеки ООН, суперечать рішенням та регламентам Ради Європейського Союзу.

Чи є підстави до застосування санкцій стосовно групи компаній  Parimatch, якщо детально проаналізувати третю статтю Закону про санкції? У компанії заявляють, що її діяльність жодним чином не створювала і не намагалась створювати будь-яких – реальних чи потенційних загроз для національних інтересів України, її  безпеки та  суверенітету. Точно так, як і для будь-якої іншої держави.

Наразі відсутні будь-які підозри, що компанія сприяла терористичній діяльності як на теренах України, так і за її межами. Інтереси українського суспільства були завжди на чільному місці у діяльності Parimatch. Відтак компанія діє у межах законів, тож у жодному разі не займалася експропріацією чи обмеженням прав власності на окупованих територіях. Компанія ніколи не створювала перешкод для сталого економічного розвитку України, а реалізація прав і свобод громадян для співробітників завжди були на чільному місці.

Поки достеменно невідомо, хто розганяє хвилю хейту довкола компанії? Жодних рішень з боку Європейського Союзу, авторитетних міжнародних організацій, включно з ООН, які б засумнівалися у правомірності діяльності Parimatch, немає. Як немає і жодних фактів, які б свідчили про порушення прав людини, про які йдеться у Загальній декларації прав людини, а також у статуті ООН.

То звідки ця нав’язлива інформація про санкції? Найперше у ЗМІ, які вперто просувають тезу  про зв’язки  компанії з росією. Однак документально підтверджено, що у структурі власності групи компаній відсутні громадяни чи взагалі якісь юридичні особи рф, які або володіли часткою, або мали бодай найменший вплив на її діяльність. Комісія із регулювання азартних ігор та лотерей неодноразово підтверджувала відсутність у структурі  власності компанії громадян або резидентів російської федерації.

До того ж, ще у березні 2022 року компанія публічно заявила, що остаточно й безповоротно  відрікається від зв’язків з російськими компаніями, виходить із ринку країни-окупанта. Відтак санкції РНБО у компанії розглядають як вкрай нелогічні і недоречні під час повномасштабного вторгнення.

Новости Днепра