Чоловік рятувальниці Євгенії Дудки з Дніпра розповів про атаку по аеропорту, одруження в реанімації та нездійснені мрії

Чоловік рятувальниці Євгенії Дудки з Дніпра розповів про атаку по аеропорту, одруження в реанімації та нездійснені мрії Євгенія мріяла просто жити

Інформатор Дніпро

10 квітня 2022 року війська рф атакували аеропорт Дніпра. Тоді постраждала Євгенія Дудка, прес-офіцер ГУ ДСНС у Дніпропетровській області. Спочатку її лікували в Україні, а потім доставили до німецької клініки. У лютому 2023 року вона повернулась до Дніпра. На жаль, після 11 місяців боротьби жінка пішла з життя.

Її чоловік Ігор Гетало дав інтерв’ю ТСН. У ньому він розповів про день, який змінив його життя, одруження в реанімації та нездійснені мрії. Про це повідомляє Інформатор.

Початок війни

«23 лютого ми лягали спати, нічого не віщувало біди. Женя була на лікарняному, я — після чергування. Відпочивали, і десь приблизно о пів на п’яту ранку мені зателефонувала моя мама і сказала «синку, розпочалася війна». Одразу, мабуть, як у кожної людини, якийсь десятисекундний ступор у голові. Ну то що… Жені сказав, що розпочалася війна», – згадує Ігор. 

Після цього Ігор та Євгенія вдягнули форму, взяли обладнання і поїхали на роботу. Побачились вони лише через тиждень, бо на службі доводилось буквально жити.

Атака аеропорту

Опівдні 10 квітня ворог завдав ракетного удару по аеропорту Дніпра. На місце одразу направили рятувальників. За збігом обставин там опинилися підрозділ Ігоря та речниця Євгенія.

«Ми дочекалися відбою повітряної тривоги і після цього приступили. Від адміністрації об’єкта надійшла інформація, що людей всередині не було і основне завдання — гасіння пожежі. Протягом ліквідації декілька разів знову лунав сигнал тривоги. Ми виходили на безпечну відстань, проходили в укриття», – сказав чоловік.

Тривогу оголосили ще раз, коли рятувальники майже виконали свою роботу. Вони були в ангарі на території летовища. Менше ніж за хвилину пролунав вибух. Ігор, Євгенія та їх колеги фізично не встигли вийти.

Ігор поділився, що він знаходився ближче всього до епіцентру вибуху, до місця влучання ракети було приблизно сім метрів.

“Для мене досі загадка, яким чином я залишився живий. Під час цього вибуху було поранено шість рятувальників, але, на превеликий жаль, моя дружина, Женічка, була поранена тяжче всіх. У мене були осколкові поранення ніг, контузія… Наші колеги зазнали аналогічних травм. Жені один із уламків залетів під бронежилет. Ну і з цього дня життя розділилося на «до» та «після»”.

Пропозиція у реанімації 

До поранення пара не була одружена. Коли Ігоря виписали з госпіталю, він одразу поїхав до ювелірного магазину. Євгенія була в іншій лікарні. Рятувальник хотів підняти жінці бойовий дух та показати, що дуже її кохає.

«Прямо в реанімації зробив пропозицію. Там же нас через декілька днів командир і розписав. Без всіляких урочистостей, без нічого. Ми одружилися. У нас були плани після Женіного одужання обвінчатися. Але не склалося… Нас робота звела. Я на той момент служив ще на Полтавщині. Ми з Женею спілкувалися, як колеги працювали. А потім десь у серці у нас двох щось йокнуло. Довелось переїжджати до Дніпра», – поділився Ігор.

Пару розписали у лікарні Пару розписали у лікарні

Лікування в Німеччині

Спочатку поранену Євгенію прооперували у місцевій лікарні. Згодом її доставили до німецької клініки “Шаріте”. За кордоном поруч з нею постійно була мама. За лікуванням жінки слідкували тисячі людей. Євгенія розміщувала фото на своїх сторінках у соцмережах, писала надихаючі тексти і закликала не здаватися. 

Поруч з Євгенією у Німеччині постійно була мама Поруч з Євгенією у Німеччині постійно була мама

«Дуже багато людей, яких вона навіть не знала, писали повідомлення, підтримували її. І дуже багато людей зі всієї України передавали всілякі дитячі малюнки, робили іграшки ручної роботи. Надсилали їх мені, а я збирав їх в одну посилку і передавав їй з України. Також її завжди підтримувала мама, це її мотивувало. Те, що я її вдома чекав, добрі щирі слова, які їй писали. Ніхто не вірив, що це може так закінчитися».

Повернення в Україну

Євгенія скаржилась на лікування у Німеччині. В середині лютого 2023 року вона повернулась до України. Один з українських медзакладів погодився продовжити її лікування. Жінка сподівалась, що вдома її “вилікують стіни”. Після поранення вона дуже хвилювалась, що не зможе повернутись до служби. Приїхавши до Дніпра, Євгенія прийшла на роботу.

«Вона зайшла до свого робочого кабінету, подивилася, всіх провідала, походила по управлінню, де працювала. Посміхалася всім. Сказала «я скоро вже повернуся», але не змогла. Вона мріяла просто жити, жити і далі продовжувати службу. У Жені була мрія в дитинстві носити форму. Закінчила навчальний заклад Міністерства внутрішніх справ. Але на той час не було робочих місць за її фахом, тому вирішила подати заявку, щоб вступити в лави ДСНС. У неї вийшло. Так вона стала рятувальницею».

Приїхавши до Дніпра, Євгенія прийшла на роботу Приїхавши до Дніпра, Євгенія прийшла на роботу

Євгенія боролася за життя 11 місяців. Вона перенесла десятки операцій. Увесь цей час вона не могла вживати звичайну їжу, тому харчування отримувала через вену. Вона намагалася виходити на вулицю попри біль та не опускала руки. На жаль, 7 березня 2023 року її не стало. Попрощались з нею 10 березня.

Євгенія боролася за життя 11 місяців Євгенія боролася за життя 11 місяців

Нагадаємо, раніше ми писали, що митець із Харкова виготовив скульптуру, присвячену трагедії на Перемозі у Дніпрі. Також читайте, що у центрі Дніпра огорнутий у жовто-блакитний прапор переселенець грає на барабані. Крім цього, Інформатор повідомляв, що мандрівник із Кам’янського підкорив Україну на саморобному електроровері.

Джерело

Новости Днепра