«АрселорМіттал Кривий Ріг» планує знизити виробництво. Як це позначиться на працівниках, — заява Мауро Лонгобардо.
«Наше підприємство стійко долає виклики воєнного часу. Ми пережили ракетні обстріли, сім блекаутів цього року, втрату і відновлення водопостачання. Понад 3000 наших співробітників служать у лавах ЗСУ, а 233 колег загинули або пропали безвісти, захищаючи Україну.
У середині 2024 року ми змогли наростити виробництво металургійної продукції до половини довоєнного рівня. Виробництво залізорудного концентрату сягнуло майже трьох чвертей від довоєнного. Ми успішно перебудували нашу логістику і зараз морський коридор вже служить для відвантаження не тільки залізорудного концентрату, а й готової продукції.
Але в другій половині 2024 року наше підприємство зіштовхнулося зі значними викликами, що змушують нас знизити виробництво та уповільнити прогнозоване зростання.
Серед основних зовнішніх чинників – зниження споживання залізної руди Китаєм, що обмежило обсяги наших продажів, оскільки ціни опустилися нижче собівартості її доставки на ринок.
По-друге, це стагнація ринків сталі в Європі, спричинена високою інфляцією, сповільненням діяльності будівельних компаній, підвищенням цін на енергоносії та сировину. Це створює надлишок рудної та сталевої продукції, і низка виробників у Європі консервують потужності та призупиняють виробництво.
По-третє, це логістичні обмеження, які наклала на Україну війна. Через високу вартість транспортування ми можемо експортувати нашу готову продукцію лише до країн найближчої Європи, зокрема Польщі, Румунії та країн Балтики, де європейські та інші виробники мають низку конкурентних переваг, зокрема через меншу вартість електроенергії в собівартості та дешевшу логістику.
Ще один несприятливий фактор – значне зростання цін на електроенергію в Україні. Ми змушені імпортувати щонайменше 80% електроенергії, щоб забезпечити стабільність енергопостачання. У підсумку ціна імпортної електроенергії для підприємства більш ніж у 2 рази перевищує ціну, яку платять наші конкуренти в галузі в країнах Західної Європи.
Часті відключення та перебої з постачанням електроенергії також перешкоджають повноцінному відновленню виробництва.
З огляду на високі витрати на електроенергію для промислових підприємств в Україні та несприятливу ситуацію на ринках збуту, ми змушені вжити низку заходів. В жовтні-грудні плануємо працювати однією доменною піччю – ДП-8. Коксохімічне виробництво працюватиме під потреби металургійного виробництва. Конверторний цех і МБЛЗ будуть зупинені на 45 днів. У новий рік ми плануємо зайти з однією доменною піччю, одним конвертером і МБЛЗ-1.
Час простою обладнання сталеливарного та прокатного виробництва повинен бути використаний для капітального ремонту та модернізації обладнання», — зазначив генеральний директор АМКР Мауро Лонгобардо.
Він наголосив, що зміна планів виробництва не потягне за собою скорочень персоналу. Персонал виробничих підрозділів, обсяги виробництва яких будуть скориговані, задіють у ремонтних роботах, охороні та благоустрої території.
Джерело – газета «Металург».