Брифінг голови Ради оборони міста Олександра Вілкула за підсумками 27 квітня та тижня

Брифінг голови Ради оборони міста Олександра Вілкула за підсумками 27 квітня та тижня.

 Закінчується вже 1159-й день повномасштабної війни. Щодо подій на фронті, то за повідомленням Генштабу, за минулу добу втрати ворога склали: 1030 осіб, 8 танків, 5 ББМ, 42 артилерійські системи, реактивну систему залпового вогню та 136 одиниць автомобільної техніки окупантів.
 
— На нашому напрямку у Нікопольському районі нашої областіворог атакував дронами-камікадзе та з артилерії Нікополь, Покровську і Марганецьку громади. Постраждала 73-річна жінка. Пошкоджені 7 приватних будинків, 5 господарських споруд, інфраструктура, 30 сонячних панелей, газогін, ЛЕП. Без втрат.
 
— У Криворізькому районі обстрілів не було. Але, шановні земляки, загроза ракетних та дронових атак на жаль зберігається, тому дотримуйтесь правил повітряної тривоги.
 
— Що стосується Кривого Рогу, ситуація в місті знаходиться під контролем, працюють усі служби, лікарні та соціальні установи. 
 
— Продовжуємо всі програми підтримки людей. За три роки війни рф пошкодила у Кривому Розі 2914 житлових будинків. Ми вже допомогли людям відновити 2739 пошкоджених ворогом будинків. По іншим, це переважно останні «прильоти» цього року, роботи зараз тривають. 146 родинам виплачено кошти на придбання нового житла.  
 
Така підтримка для місцевого самоврядування Законом не передбачена. Але ми це робимо. Людям надано матеріальну допомогу з міського бюджету на суму вже 348,2 млн грн. А якщо рахувати з виданими людям будматеріалами з матрезерва міста, вартістю проведених містом відновлювальних робіт – то сума допомоги криворіжцям становить 622,6 млн грн.
 
— Також робимо все можливе, щоб якомога більше дітей вже зараз могли безпечно вчитися у змішаному форматі, відвідувати школи, спілкуватись із однокласниками та вчителями. Станом на зараз у закладах освіти облаштовано 213 сховищ. З них 107 — у школах. Створена можливість одночасного офлайн навчання більше 35 тисяч криворізьких дітей. Цього року будуть створені, розширені та обладнані укриття у 66 закладах освіти та завершено будівництво 3 підземних шкіл. 
 
У вівторок провів робочу нараду в ліцеї №49. У 2022 році тут ми облаштували укриття на 240 місць, а зараз розширили та зробили більш комфортним. Тепер воно розраховане на одночасне перебування 516 учнів та вчителів. А це означає, що 90% всього ліцею може одночасно займатися офлайн. При цьому, як і інші школи, ліцей сам визначає графік і кількість занять. Намагаємося зробити все для того, щоб незважаючи ні на що, діти мали можливості для отримання якісної освіти, здобуття нових знань та навичок. Це важливо.
 
— Триває й відновлення установ освіти міста, які постраждали від ворожих обстрілів. Так, наприклад, 17 гімназія з минулого літа пережила чотири ракетні удари у радіусі 200 метрів. Після трьох ударів — значні пошкодження. Були вибиті усі вікна, багато дверей, вибуховою хвилею зруйновано стелю другого поверху, значно пошкоджено покрівлю. Але зараз уже встановлено 106 вікон, 26 дверей, зроблено покрівлю. Також відновили зруйновану стелю другого поверху. Провели ремонт у спортзалі. Зараз закінчується облаштування відкосів. Ремонт фактично завершено. Головне — гімназія працює. 
 
А всього 121 (!) заклад освіти постраждав у Кривому Розі з початку війни від ворожих обстрілів. Деякі – декілька разів. Але навіть у таких умовах ми робимо все можливе, щоб діти могли навчатися та отримувати нові знання – щоб у них було майбутнє. Зараз відновлено вже 95 закладів (89 — коштом міськбюджету, 6 — за підтримки наших міжнародних партнерів, за що їм велика вдячність). В решті — тривають роботи.

 

— Продовжуємо та розвиток медицини міста. У п’ятницюобговорили з лікарями питання модернізації закладів охорони здоров’я і, зокрема, оновлення діагностичної бази. Вже восени у лікарні №1 почне працювати сучасний апарат МРТ, який дозволяє проводити діагностику не лише дорослим, а й немовлятам. Таке обладнання є тільки у Києві – «Охматдиті», а тепер — і у Кривому Розі. 

Зараз у лікарні №1 проводиться реконструкція приміщення — це окрема будівля — під нове рентгенологічне відділення. Тут будуть проводити діагностику за допомогою сучасного обладнання магнітно-резонансної та комп’ютерної томографії, а також рентген апаратами. По будівлі дуже серйозні роботи, дуже серйозні вимоги. Але будівельні роботи вже виконані на 80%.
 
— У п’ятницю на дуже зворушливій та хвилюючій зустрічі з сім’ями загиблих Воїнів, військовослужбовцями, та криворіжцями самих різних професій презентував створений нами перший том «КНИГИ ПАМ’ЯТІ ВОЇНІВ КРИВОГО РОГУ, ЗАГИБЛИХ ЗА УКРАЇНУ». У ньому зібрані історії 162 криворіжців, які віддали життя, захищаючи країну під час АТО/ООС у 2014–2022 роках.
Це історія, яку ні ми, ні майбутні покоління не маємо права забути. Вона — про героїчні подвиги, мужність, відвагу, самовідданість, жертовність Криворіжців, які стали на захист Батьківщини і показали всім приклад честі, гідності та справжньої любові до України. 
 
Ці сторінки ми створювали разом. Науковці, волонтери, але найголовніші — матері, дружини, діти Героїв. У книзі не тільки біографічні відомості про народження, навчання, роботу, бойовий шлях та обставини загибелі Героїв. Зібрано спогади родин, друзів, побратимів, колег. Також, розповідається про мрії, прагнення, добрі справи полеглих воїнів. Кожна родина загиблого отримає свою книгу. Її також передамо до військових частин, бібліотек, навчальних закладів і музеїв міста.
 
Вже зараз ми розпочали підготовку другого тому КНИГИ ПАМ’ЯТІ — за період повномасштабної війни в 2022 році. Просимо родини, а також усіх криворіжців, надати інформацію та наявні матеріали про загиблих Героїв за номерами телефонів: +380989449671 (музей); +380980408404, +380675454527 (ГО «Набат Кривий Ріг») або за електронною поштою: [email protected]
 
— Вчора була 39-та річниця Чорнобильської катастрофи. Напередодні зустрілися з чорнобильцями та їх сім’ями, поспілкувалися, віддали данину пам’яті героям-ліквідаторам, що не дожили до сьогодні. Понад 5 тисяч криворіжців брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їхній внесок у запобігання глобальній катастрофі неоціненний. На жаль, багатьох ліквідаторів вже немає серед нас. Зараз у Кривому Розі проживає близько 3400 постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Ми не просто пам’ятаємо. Які б не були складні часи, Кривий Ріг залишається містом соціальної підтримки. Збережено всі соціальні програми. Матеріальну допомогу з міськбюджету отримають і всі без винятку чорнобильці. Це знак вдячності та поваги. Низький вам уклін від усіх нас!
 
— У цей непростий час першочерговим завданням є підтримка мешканців Кривого Рогу. У місті реалізується комплексна муніципальна Програма соціального захисту, спрямована на підтримку найбільш вразливих категорій населення. На черговому засіданні виконкому міськради підтримані 32 рішення соціального напрямку. У квітні ще майже 2,4 тисяч криворіжців отримають виплати на суму 36,5 млн грн з міського бюджету. Ми й надалі будемо розширювати та вдосконалювати соціальну програму, щоб жоден криворіжець не залишився наодинці зі своїми проблемами.
 
Такі короткі підсумки цього тижня. Як би не було важко, Кривий Ріг та всі ми працюємо на нашу Перемогу. Дякую кожному, хто робить свій внесок!
Зберігаємо спокій, витримку, допомагаємо один одному, віримо у нашого Президента та наші незламні Збройні Сили!
 
Скучної вам ночі, дорогі земляки!
Слава Кривбасу та Слава Україні!

Джерело

Новости Днепра