Про те, що на вулицях міста значно побільшало безпритульних тварин пишуть в соцмережах, говорять на засіданнях в міськвиконкомі
Проте, проблема залишається. Міська влада розводить руками, мовляв, муніципальний притулок для тварин переповнений.
Тим часом безпритульні собаки збиваються у зграї та нерідко поводяться агресивно. Були навіть випадки нападу на людей.
— Тільки вийшла з автобуса Дніпро-Павлоград на АС «Орбіта». На вулиці темно. Людей, практично, немає. Тільки рушила, як мене, люто гавкаючи, наздогнали два пси. Доки я від одного захищалась сумкою спереду, як відчула різкий біль в правій нозі. Другий пес зайшов ззаду і глибоко прокусив ногу. Лише мій несамовитий крик примусив їх відступити. В результаті сильна кровотеча, швидка, шви і тривале лікування. Адже такі рвані рани загоюються довго, – розповідає Олена, мешканка Павлограда.
Жінка каже, що тепер панічно боїться собак і на вулицю виходить лише з ультразвуковим відлякувачем тварин.
Тим часом на Дніпропетровщині фіксують збільшення випадків сказу серед тварин.
У Держспоживслужбі зазначили, що найбільше випадків сказу у 2024 році зафіксували у Дніпровському, Самарівському, Синельниківському, Нікопольському та Павлоградському районах.
Однією з причин зростання захворюваності на сказ фахівці називають заборону полювання, яку ввели на час воєнного стану в Україні. Як наслідок збільшилася популяція лисиць — природного резервуара збудника сказу.
Крім того, спостерігається міграція диких м’ясоїдних з територій, близьких до зон бойових дій, переміщення невакцинованих проти сказу здичавілих собак, котів та безперервне завезення волонтерами, військовими та переселенцями покинутих домашніх тварин в область.
До речі
Відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування» відповідальність за безпритульних тварин покладається на територіальні громади, на території яких їх було виявлено.