Інтерес до східних бойових мистецтв прийшов до нас наприкінці 80-х років з поширенням іноземного кінематографу. Спокійні виважені майстри, які розкидають негідників мало не одним доторком, викликали захоплення і трепет. Проте східні єдиноборства, зокрема айкідо, більше, ніж просто вид самооборони. Це ціла філософія. Більше про види і напрямки цього спорту читайте тут: https://www.aikidojo.in.ua/. Щоб опанувати це мистецтво, знадобиться бажання, час та дисципліна. Проте заняття спортом здатне змінити життя людини.
Ключові принципи айкідо
Айкідо походить з Японії. Це бойове мистецтво, яке базується на ключовому правилі: потрібно направити силу суперника проти нього самого, тим самим не нашкодивши собі. У цьому напрямку мінімум агресії і практично відсутні атакуючі рухи. Людині потрібно залишитися в безпеці та не порушити свою внутрішню гармонію. Перемога в протистоянні стається тоді, коли бій зупиняється. До ключових принципів цього напрямку можна віднести:
- Гармонія з суперником. Звучить дивно, проте ідея полягає не в протистоянні, а в спрямування енергії в правильне русло.
- Використання сили суперника проти нього самого. Фізично слабша людина може відбити атаку сильнішого за себе, при цьому не завдавши собі травм.
- Контроль над ситуацією. Замість протистояння з супротивником майстер входить у зону атаки, ухиляється та спрямовує ворога вбік.
- Гармонія тіла та розуму. Щоб досягти майстерності у спорті, знадобляться не лише тренування, а й висока концентрація уваги і активність мозку.
Айкідо потребує високого самоконтролю, дисципліни та систематичної роботи над собою. Проте цей спорт не має вікових обмежень, і до нього можна прийти й у зрілому віці.
Користь айкідо для дітей
Будь-яка фізична активність корисна для дітей. Проте саме айкідо позитивно впливає не лише на тіло, а й на внутрішній стан малюка. Сучасний динамічний світ, засилля інформації, тиск на дітей викликає у них тривожність ще в ранньому віці. Цей напрям спорту дозволяє віднайти внутрішню гармонію з собою, навчитися самоконтролю, аналізу ситуації та виходу з криз.
Завдяки опануванню нових технік діти стають впевненіші в собі. Вони зможуть себе захистити в разі виникнення небезпечної ситуації. Проте цей спорт зовсім не агресивний та не викликає надмірної конкуренції. На тренуваннях немає великих навантажень. Збільшення фізичної активності відбувається поступово. До того ж, спорт позитивно впливає на все тіло, працюють всі групи м’язів, що вкрай корисно для молодого організму.