Нинішня війна — це насамперед війна технологій. Дрони можуть завдавати удару противнику, коригувати артилерію, вести розвідку. Завдяки підрозділам аеророзвідки, вдається рятувати життя піхоти та інших бійців.
«Хан» — аеророзвідник 77-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ, заснованої більше року тому у Кривому Розі. Молодий боєць займається дешифруванням матеріалів, отриманих у розвідувальних польотах, та переробкою дронів під сучасні реалії війни.
«Я змінюю прошивку, перероблюю пульти під виносні антени та лагоджу все, що вціліло після бойових, — розповідає про свою службу Хан. — Також працюю з ворожими дронами, які вдалося захопити. Дрони постійно висять в небі та виявляють вогневі засоби противника, позиції та місця скупчення особового складу. Після виявлення, свою роботу робить артилерія, знищуючи противника. Це безперервний процес, який не дає ворогу здійснити свої задуми та наближає нас до перемоги».
Зараз, у період морозів, хлопці перероблюють антени, щоби дрони могли працювати у більш складних погодних умовах. Лагодять кабелі, перехідники.
«Ми маємо напрацювання, щоби можна було частину ремонту робити самостійно, не звертаючись до компанії-виробника. Бо не можемо на це витрачати дорогоцінний час. З виходом кожного нового дрона, інформація змінюється, на ньому більше захисту стоїть, програмне забезпечення змінене. Звісно, є труднощі з компонентами», — зізнається Хан.
І щоразу хлопці підсумовують свої розповіді єдиним висновком — безпілотників треба більше. Кількість хороших окупантів напряму залежить від кількості дронів на передовій! Донатьте на ЗСУ!
Джерело — відео 77-ї окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗС України.