31 жовтня Верховний суд України постановив передати під контроль держави Дніпровський аеропорт. Раніше він належав олігарху Ігорю Коломойському. Про це повідомляє Dnipro.TV.
Летовище понад 20 років було активом Ігоря Коломойського, який нині перебуває під вартою через звинувачення у корупції. Власник неодноразово відмовляв більш дешевим аероперевізникам у роботі в аеропорту, залишаючи монопольне становище за авіакомпаніями Коломойського МАУ та «Роза Вітрів». Через це авіаквитки з Дніпра коштували у декілька разів дорожче, ніж з інших аеропортів України, а сам аеровокзал користувався низьким попитом.
Уряд намагався неодноразово позбавити монополії Коломойського на польоти з Дніпра. 16 вересня 2021 року пройшов аукціон у тендері на будівництво аеродрому для нового аеропорту у Дніпрі. За результатами аукціону найвигіднішою виявилася пропозиція компанії «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» — 5,6 млрд грн. За підсумками першого тендера рекордно низьку ціну запропонувала компанія тестя Романа Насірова «АЛЬТІС-КОНСТРАКШН» — 3 млрд 949 млн 980 тис. грн. Поряд з новим аеродромом новий термінал хотів побудувати олігарх Олександр Ярославський.
Але договір з компанією розірвали. Після початку повномасштабної війни будівництво аеродрому зупинили.
До цього була ідея побудувати новий аеродром з терміналом у Соленому під Дніпром.
Нагадаємо, що 6 листопада 2022 року Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) ухвалила рішення щодо відчуження акцій стратегічних підприємств, зокрема «Укрнафти» та «Укртатнафти». В останніх міноритарна частка належала Ігорю Коломойському. Натепер вони перебувають у власності держави.
6 червня 2023 року Служба безпеки та БЕБ вручили підозру Михайлу Кіперману, колишньому члену наглядової ради «Укртатнафти» та бізнес-партнеру Ігоря Коломойського. Його звинувачують у незаконному привласненні майже 600 млн грн компанії. Слідство стверджує, що 24 лютого 2022 року ПАТ «Укртатнафта» перерахувало на підконтрольну європейську компанію майже 600 млн грн, які передбачалися іншому постачальнику для оплати раніше зафрахтованих 84 тис. тонн сирої нафти. Однак нафти, за даними правоохоронців, «Укртатнафта» не отримала. Також СБУ і БЕБ підозрюють колишній менеджмент «Укрнафти» та «Укртатнафти» у розкраданні 40 млрд грн.