8-го травня вшановуємо пам’ять жертв Другої світової і боремось з новою чумою — рашизмом

Нині ми вшановуємо 80-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – наймасштабнішому воєнному конфлікті в історії людства. Відзначати 8 травня – європейська традиція згадки про Другу світову війну, яку впровадила й Українська держава. Ми вшановуємо всіх борців з нацизмом та всіх жертв, акцентуємо увагу на людському вимірі та стражданнях. Тому що жахіття війни й терору знову стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва рф.

У Другій світовій, яка тривала з 1939 до 1945 року, брали участь понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.

 

Війна для українців почалася не 22 червня 1941 року, а 1 вересня 1939-го — з бомбардування Львова та інших міст. Того дня нацистська Німеччина напала на Польщу, а згодом, 17 вересня, Червона армія за наказом Сталіна увійшла до Західної України. Два тоталітарні режими — нацистський і комуністичний — домовились про поділ Європи, підписавши пакт Молотова-Ріббентропа.

 

Вигнання нацистів з української землі не принесло нам волі. Воно обернулося поверненням радянського терору: масовими штурмами, депортаціями, штучним голодом, знищенням церков, репресіями проти інтелігенції та визвольного руху. Понад 8 мільйонів українців та представників інших народів загинули під час Другої світової.

 

Ми вшановуємо пам’ять жертв масштабного кровопролиття. Схиляємо голови у скорботі. І боремось далі, щоби перемогти нову страшну чуму – рашизм. Щоб мати право розбудовувати мирну й квітучу Українську державу.

 

 

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті.

Джерело

Новости Днепра