У Кривому Розі відбулась презентація програми “Підтримка та відновлення Криворізького району. Ґранти для малого бізнесу”. Фінансує її Уряд Великого Герцогства Люксембург. Це один із напрямків великого проєкту, розрахованого на 5 років. Сума фінансування складає 50 млн євро. Програма ініційована Кривим Рогом майже рік тому, зараз реалізується в межах міжурядової угоди між Україною та Люксембургом.
У межах освітніх проєктів на минулому тижні навчальні заклади Кривого Рогу вже отримали від Люксембургу понад 12 тис комп’ютерів. Зараз Уряд країни виділив 5 мільйонів євро на підтримку підприємців Кривого Рогу та Криворізького району.
«Разом з нашими міжнародними партнерами ми дивимося в майбутнє Кривого Рогу. Реалізуємо широкий спектр проєктів – від розвитку освіти до підтримки підприємництва. Ефективність та прозорість вже реалізованих проєктів зміцнили довіру до нашого міста, тому кількість програм та фінансування збільшується. Цей проєкт дуже важливий для підприємців та для міста загалом. Це робочі місця для людей, податки до міського бюджету, зарплати. Дякую нашим міжнародним партнерам за довіру та співпрацю», — наголосив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
Мікропідприємці з Кривого Рогу та Криворізького району можуть отримати ґрант у розмірі до 10 000 євро у гривневому еквіваленті на безповоротній основі для фінансування інвестицій з придбання нового обладнання, сировини та матеріалів через два уповноважені банки — Ощадбанк та Приватбанк.
Фінансова допомога в межах Програми також доступна для представників малого та середнього бізнесу (МСП): ґрант в поєднанні з банківським кредитом, що спрямований на погашення частини кредиту в розмірі до 50% суми всього інвестиційного проєкту. Для малих підприємств ґрантова частка складає до 50 тис. євро, для середніх — до 100 тис. євро.
Тобто,в межах програми підтримки бізнесу підприємці з Кривого Рогу та Криворізького району можуть отримати два види підтримки.
Перша — п’ятдесят ґрантів по 10 тис євро у гривневому еквіваленті. Ці кошти підприємцю не треба повертати банку.
Друга – компенсація кредитів. Великі проєкти можуть отримати компенсацію 50% кредиту в банку (але сума компенсації не може бути більшою за 100 тис євро). Тобто, наприклад, якщо підприємець візьме кредит 50 тис євро на реалізацію проєкту, то йому буде компенсовано 25 тис євро. Якщо кредит складатиме 200 тис євро, то підприємцю компенсують 100 тис євро. Якщо 300 тис євро чи більше, компенсація все одно дорівнюватиме 100 тис євро.
Кредити видають державні банки Ощадбанк та ПриватБанк в межах держпрограми доступних кредитів 5-7-9%.
«Програма, яку ми підтримуємо, передбачає поєднання малих ґрантів для мікропідприємств і великих банківських кредитів для середнього бізнесу. Сильний і процвітаючий бізнес є запорукою стабільності та стійкості економіки району в умовах воєнного часу», — підкреслив Рене Лауер, директор з питань двостороннього співробітництва, МЗС Люксембургу.
Взяти участь у програмі можуть підприємці, які:
— мають до 10 працівників та річний дохід до 2 млн євро (для мікропідприємств),
від 10 до 50 працівників та річний дохід до 5 мільйонів євро (для малих підприємств),
від 51 до 250 працівників та річний дохід до 10 мільйонів євро (для середніх підприємств);
— здійснюють діяльність у Кривому Розі та в Криворізькому районі;
— не мають заборгованості перед бюджетом України;
— зареєстровані не пізніше 01.01.2021 як ФОП або юридична особа.
“Завдяки розробці окремого порталу, Фонд має змогу рейтингувати підприємців на автоматичній основі, а це значить, що жоден працівник або третя особа не зможе мануально змінювати дані, що створює абсолютно прозорий підхід у відборі учасників ґранту, — зазначив Андрій Гапон, голова правління ФРП.
Визначення переможців відбуватиметься на підставі таких критеріїв: рівень постраждалості від військових дій, вид економічної діяльності підприємства, якість використання коштів ґранту та соціальна відповідальність підприємства з огляду на зайнятість у його діяльності ветеранів, УБД та ВПО.
Для участі у конкурсі потрібно:
— зареєструватися та подати заявку на порталі Фонду;
— правильно вказати інформацію про показники діяльності підприємства до та під час війни;
— визначити чіткі напрями використання коштів гранту, які не можуть змінюватись під час їх подальшого фінансування.
Прийом заявок відбуватиметься у період з 01.10.2024 до 31.10.2024.
У кожному районі міста створені команди підтримки з підготовки документів та реєстрації проєктів. Детальну інформацію можна отримати за телефонами або написавши на електронні адреси:
— сектор інвестицій та інновацій відділу з питань економіки та перспективного розвитку Центрально-Міської районної у місті ради: (0564) 94 83 66, [email protected];
— відділ перспективного розвитку району, інвестицій та інновацій виконкому Саксаганської районної у місті ради: (068) 680 99 28, [email protected];
— відділ перспективного розвитку району, інвестицій та інновацій виконкому Металургійної районної у місті ради: (0564) 92 00 96, [email protected];
— відділ розвитку підприємництва виконкому Тернівської районної у місті ради: (097) 912 68 80, [email protected];
— відділ економіки та промисловості: (098) 916 09 19, [email protected]
або відділ розвитку підприємництва виконкому Довгинцівської районної у місті ради: (068)9070988 [email protected]
— відділ розвитку підприємництва виконкому Покровської районної у місті ради: (096)4743918 [email protected]
— відділ економіки і промисловості виконкому Інгулецької районнї у місті ради :(097)2413788 [email protected]
Більше про Програму можна дізнатися тут.
Виникли питання? Реєструйтесь на вебінар, що відбудеться 8 жовтня об 11.00.