30% території України заміновано. За площею це як дві Австрії – ДСНС

Наразі внаслідок російської збройної агресії в Україні заміновано близько 30% території, що за масштабами приблизно дорівнює двом територіям Австрії. Про це повідоми голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук.

«Площа та обсяги замінування території України зросли в 10 разів у порівнянні з довоєнним періодом», — зазначив очільник Служби.

 

На Херсонщині та Миколаївщині активно триває очищення деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів. Розмінуванню підлягає понад 8 тисяч кв. км. Із них близько 7 тисяч — територія Херсонської області та до 1,5 тисячі  — Миколаївської. 

 

«На деокупованих територіях цих областей у взаємодії з військово-цивільними адміністраціями працює значна кількість піротехнічних підрозділів ДСНС. Виконуються всі поставлені задачі, основні з яких — це запуск систем життєзабезпечення та надання допомоги громадянам. Функціонують пожежно-рятувальні підрозділи, на базі яких створюються гуманітарні хаби, звідки роздається допомога, що прибуває на Херсонщину», — сказав Голова ДСНС. 

 

На Херсонщину та Миколаївщину також направлено значну кількість фахівців ДСНС із західних регіонів. Працюють інженерні та аварійно-рятувальні підрозділи, які обстежують автодороги, взаємодіють з енергетиками, розбирають і обстежують об`єкти, які запускають у роботу.

 

«Маю надію, що найближчими днями на деокупованих територіях буде відновлено електроенергію та запрацюють системи життєзабезпечення. Декілька місяців знадобиться структурам для відновлення повноцінного життя на території Херсонщини», — поінформував керівник відомства.

Джерело

Новости Днепра