28 млн. грантів на власну справу, заощаджені бюджетні кошти та посівна: про важливе від ДніпроОВА

Попри агресію ворога регіон працює. Аграрії на варті продовольчої безпеки – сіють. Мешканці Дніпропетровщини започатковують власні справи і розвивають вже існуючі. Вдаються до державних програм підтримки. Тільки за «єРоботою» цьогоріч вони отримали 28 млн грн грантів. А от за доцільністю бюджетних витрат продовжує слідкувати спеціальна робоча група. Про важливе – перший заступник начальника ОВА Володимир Орлов.

«Робимо все, аби зберегти і навіть примножити економічний потенціал області. Допомагають у цьому й державні програми підтримки, такі як «Доступні кредити 5-7-9» та «єРобота». За останньою мешканці регіону та переселенці, які знайшли прихисток тут, отримали грантів на понад 28 млн гривень. І це тільки цьогоріч. Кошти на відкриття власної справи або розвиток вже існуючої схвалили 110 заявникам», – сказав Володимир Орлов.

Вони створять більш ніж 220 додаткових робочих місць. А за час дії програми ця цифра добігає вже 1700.

У 2023-му «єРоботу» розширили. З’явився напрям для оборонців та їхніх сімей. Ветерани регіону до нього долучаються. 12 з них гранти вже отримали на суму майже 5 млн грн.

«Щодо «Доступних кредитів 5-7-9%». Цього року за програмою укладено вже 419 договорів на понад 1,5 мільярда гривень. Їх підприємці інвестують у розвиток та модернізацію, – додав перший заступник начальника ОВА. – Як і завжди, ми серед лідерів з реалізації вищезгаданих державних ініціатив».

Про продовольчу безпеку дбають аграрії. Вони у полях, аби Дніпропетровщина була з врожаєм. Засіяли вже понад 300 тис га ярих зернових, зернобобових та технічних культур. А це майже третина від запланованого.

«Працюють з пшеницею, ячменем, вівсом, кукурудзою, бобовими та технічними культурами. Сівба гороху на завершальній стадії – виконано понад 98%. Натомість посів проса тільки розпочали», – уточнив Володимир Орлов.

А от спеціальна робоча група «Прозорість та підзвітність» продовжує слідкувати за доцільністю використання бюджетних коштів. Пильність її представників дозволила заощадити цьогоріч понад 140 млн грн. Серед найдорожчих скасованих тендерів – ремонт автобусів у Кам’янському за 7,5 млн грн і покіс трави на 3 млн грн у Павлограді.

Новости Днепра