147 епізодів: у Львові релігійний наставник роками ґвалтував дівчат

педофил

У Львові релігійний наставник Роман Московченко 15 років ґвалтував дівчат. Суд визнав його винним у 147 епізодах розбещень та відправив на примусове лікування у психлікарню із посиленим наглядом. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний» із посиланням на центр «Жіночі перспективи».

Про злочини християнського наставника в організації «Діти Христа» стало відомо у 2019 році. У центр «Жіночі перспективи» у той рік звернулася 22-річна дівчина, яка 10 років потерпала від сексуального насилля з боку Московченка. Її звернення стало проривом у справі. 

Дівчина написала заяву у поліцію і через рік детального розслідування, у травні 2020 року правоохоронці виїхали на обшук його помешкання, де знайшли комп’ютери, ноутбуки, жорсткі диски, флешки з відео та фотографіями дітей.

Кількість доказів була величезною. 49-річний педофіл мав щоденники, в яких детально описував свої сексуальні стосунки з дітьми та їхню тривалість. Роман Московченко вів записи з 2005 до початку 2020 року. Записи були від руки, так і набрані у комп’ютері. 

Після розкриття злочинів Московченко став нездатний нічого розуміти і відповідати. У червні 2021 року експертиза це підтвердила. Адвокати почали наполягати на примусовому лікуванні.

«Ми дослідили всі докази і 1 листопада 2022 року завершився розгляд справи, суд пішов у нарадчу кімнату і наступного дня виніс ухвалу, якою визнав його винуватим. Жоден епізод суд не відкинув і призначив заходи примусового лікування у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні з посиленим наглядом”, – розповідає адвокат потерпілих Олег Іванов.

Якщо Роман Московченко буде одужувати і медична оцінка це підтвердить, то суд повернеться до розгляду обвинувального акту. Якщо ж він не буде одужувати, то все життя проведе у психіатричному закладі, зазначив адвокат.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що у Коломойського відібрали «Укрнафту» на користь України.

Джерело

Новости Днепра