Старожили Дніпра добре пам’ятають Зою Григорівну Суміну – знаменитого заступника голови міськвиконкому, чий жорсткий, вольовий характер випробували на собі багато недбайливих чиновників та керівників підприємств. Тому й сьогодні про неї часто говорять як про «залізну леді» чи «комісар у спідниці».
На посаді заступника голови міськвиконкому пропрацювала чверть століття – у 1960 по 1985 роки. І за час у тоді ще Дніпропетровську пройшли разючі позитивні зміни, до яких Зоя Суміна мала пряме відношення.
— Можна сказати, що саме за Суміної у будівельній галузі відбулася справжня революція, — зазначає екс-керівник обласної філармонії Світлана Кудріна. -Були реконструйовані Художній та Історичний музеї. Збудовано оперний театр, музичне училище, кінотеатр «Салют». З’явилося чимало середніх шкіл та дошкільних закладів. Черги в дитячі садки та ясла зникли! Відкрито Обласну дитячу лікарню на вулиці Космічній, і там же – очний центр. А ще – «четвірка» на житловому масиві Західному, «шістка» на вулиці Батумській, протитуберкульозний диспансер, нові корпуси лікарні швидкої допомоги.
Перераховувати заслуги Зої Григорівни перед Дніпром-Дніпропетровськом можна безкінечно. Досить сказати, що завдяки ініціативі нашої землячки склалася традиція проведення культурних заходів – свят книжок, вулиць та мікрорайонів, марш-парадів духових оркестрів та квітів. І, звичайно, величезна заслуга Зої Суміної у тому, що наше місто почало відзначати свій день народження. День міста і сьогодні залишається головним щорічним святом Дніпра.
Щє з сайту: █ 24 лютого у Дніпрі оголосили траур через трагедію, яка сталася через влучання у багатоповерхову будівлю
█ У соцмережі показали старовинний катеринославський трамвай
█ У Дніпрі замінюють на зупинках таблички: для чого потрібно
█ Колекція експозиції-інсталяції «Виборюючи Свободу» у Дніпрі продовжує поповнюватись трофеями від захисників України