У Києві презентували наукове видання «Глосарій Голодомору», авторкою статей та упорядницею якого є викладачка Криворізького педагогічного університету Наталя Романець.
На захід запросили авторів, які долучилися до створення книги. Наталя Романець як провідна наукова співробітниця Музею Голодомору подякувала всім причетним до видання «Глосарію». Вона наголосила, що це перше видання такого типу в музеї та пояснила, чому виникла ідея його написання, — розповіли у столичному Музеї Голодомору.
У книзі вміщено 116 термінів – це власні назви, історичні, етнографічні, соціальні, суспільно-політичні та інші поняття, а також радянізми, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років. За словами Наталі Радомирівни, структурно їх можна поділити на кілька груп, зокрема, назви злочину, вчиненого в 1932-1933 роках, що вживалися в різні роки (голодовка, голод, геноцид), передумови Голодомору (терміни, пов’язані з колективізацією), механізми Голодомору (як здійснювався геноцид та пов’язані з ним репресивні заходи), життя села в роки Голодомору (побутові словесні новотвори, пов’язані з виживанням), наслідки злочину, вшанування пам’яті жертв і визнання Голодомору актом геноциду.
«У тоталітарній державі нічого не відповідає назві. Тому важливо знати значення тих слів, які використовував радянський тоталітарний режим ось у цей конкретний період», — пояснила пані Наталя.
Над цією темою криворізька науковиця працює давно і ґрунтовно. За видання «Механізми творення Голодомору» вона була відзначена Дипломом за 1 місце у Всеукраїнському конкурсі навчально-методичних видань з аграрної історії «Сіяч», який організував Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії.
«Ця нагорода особливо цінна і значуща для мене, оскільки це відзнака колег-науковців, дослідників аграрної історії, — відгукнулась нагороджена авторка. – До речі, зараз у кінотеатрах України відбувається показ документального фільму «Сімейний альбом», у зйомках якого я брала участь торік. Фільм проводить чіткі аналогії між нинішньою війною і Голодомором. Рекомендую до перегляду».
Фото зі сторінки Музею Голодомору.