В містечку Бердичів на Житомирщині половина котелень матимуть когенераційні установки

Це найбільша кількість установок серед громад  області

Як їм це вдалось?

Секрет успіху простий – участь в міжнародних програмах технічної підтримки. Про це журналісти з різних регіонів України дізнались під час престуру, організованого Харківським пресклубом.

Зокрема, за співпрацею з Агентством США з міжнародного розвитку USAID місто отримає 5 когенераційних установок, ще дві – від закордонних міст-побратимів. Розповіла начальниця управління житлово-комунального господарства Бердичівської міської ради Наталія Нехворовська.

— Зараз працюємо над встановленням когенераційних установок на Бердичівтеплоенерго. За співпрацею з USAID маємо отримати п’ять когенераційних установок для п’яти основних котелень в місті. Чотири – потужністю 260 кВт, ще одна – 200 кВт. Вартість однієї установки – орієнтовно 15 млн грн. Ми отримали їх найбільше серед всіх громад області. Паралельно працюємо з містами — побратимами і цього тижня нам передали ще дві когенераційні установки, тепер їх буде 7.  Враховуючи, що котелень 14, то в половини котельнях будуть когенераційні установки.

Міжнародні благодійники установки придбали та доставили. Монтаж та проєктна документація – за кошти міського бюджету.
Установка обладнання коштує не дешево – близько 15 млн грн. Тому підприємство Бердичівтеплоенерго бере кредит на 10 років під заставу своїх котелень. Ще 1,5 млн грн виділили з міського бюджету.

Окрім того, спільно з НЕФКО на підприємстві реалізовано проєкт з капітального ремонту котелень та заміною технічного обладнання на всіх котельнях міста. В результаті такого переоснащення вдалось зекономити 4,8 млн кВт електроенергії. Окрім того, стало менше аварійних ситуацій та покращився сервіс для споживачів.

Проєкт реалізовувався за співфінансування з міським бюджетом. 968 тис. євро – кошти НЕФКО та 500 тис. євро – кошти міського бюджету.

Заміна котлів старого зразка на нові дає економію газу на 85 тис. кубів за опалювальний сезон. Окрім того, підприємство придбало 42 лічильники, котрі були установлені на житлових будинках.

— В Бердичеві намагаємось максимально залучати європейський досвід, європейські практики та їх механізми для короткострокового та довгострокового планування, залучення інвестицій. Максимально намагаємось брати участь в міжнародних програмах технічної підтримки, – розповідає начальник управління економічного розвитку Бердичівської міської ради Михайло Май.

Довідка

Когенераці́йна установка – комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної та теплової енергії.

Новости Днепра